Vánoční Sportlympiáda 2014!!

První prázdninový den, 22. prosince čekaly děti v miroslavské sokolovně hned dvě sportovní akce. První byla na programu Vánoční Sportlympiáda, kterou společně pořádaly Miroslav Eagles o.s. a SDH Miroslav. V čase od 9 do 12 hodin. Program byl více než pestrý. V prvním kole stanovišť si děti vyzkoušely třeba motání hasičské hadice na čas, florbalový slalom, basketbalovou střelbu, poznávání tváří slavných postav nebo třeba překážkový běh s hasicím přístrojem. Přestávkový program byl tvořen překážkovou dráhou, kde všichni účastníci předvedli své dovednosti. Vítězem přestávkového programu se stal Jiří Počarovský.

10801966_623129227791032_821371638933735828_n

Druhé kolo stanovišť přineslo hasičské dovednosti v podobě hasičských značek, kde se výborně předvedly i děti, které hasičské tréninky nenavštěvují. Druhou hasičskou disciplínou byla varianta požárního útoku pro jednotlivce. Nechyběla ani oblíbená soutěž přelévání vody v sed-lehu. Na závěr jsme pro děti přichystali velkou překážkovou dráhu, se kterou by měl těžké pořízení i leckterý dospělý. Velkou překážkovou dráhu zvládli nejlépe na třetím místě Sladká Nikola, druhé místo obsadila Jarošová Simona a vítězství obhájil opět Jiří Počarovský. Třešničkou na dortu pro děti byla možnost vyzkoušet si speciální brzdící padák pro trénink dynamiky nohou.

Rád bych tímto poděkoval Dominice Hradecké, Daně Matyškové, Martině Horňáčkové, Petru Porubovi, Kateřině Porubové, Lucii Štrajtové a Vojtěchu Kubíčkovi za pomoc při organizaci a obsluhu stanovišť. Zvláštní poděkování patří firmě KSH Group s.r.o., která finančně zajistila odměny pro všechny zúčastněné a TJ Miroslav, které poskytlo sokolovnu za symbolickou cenu 1 Kč.

 Miroslav Kuřitka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.