Sportkemp – Skalice

         

Ve dnech 13. – 18. července se uskutečnil již tradiční příměstský tábor ve Skalici, jako tradičně pod vedením Miroslava Kuřitky. Tábor se těší velké oblibě, to značí i velmi dobrá účast dětí. Většina z nich je s námi již od prvního ročníku. Pro letošní rok přibylo i spoustu nováčků, což nás těší.

Program tábora byl sestaven tak, abychom každý den vyzkoušeli jiný sport a nové seznamovací nebo pohybové hry. Ve čtvrtek byla na programu návštěva koupaliště v blízkých Želeticích. Počasí se vydařilo a děti si tak mohli do sytosti užít vodních radovánek. Hlavní bod tábora nás čekal v pátek. Plánované přespání bylo v prostorech ZŠ a MŠ Skalice. Ukázalo se, že obavy z přespání měli spíše rodiče nejmladších účastníků, než samotné děti. Páteční program byl více než nabytý. Dopoledne děti čekal turnaj v netradičních sportech. Po obědě následovala vodní bitva. Vodní balónky, vodní pistole, kbelíky a bazének. To vše bylo připraveno na dlouhou vodní bitvu, které přálo i počasí. Náš přehřátý teploměr ukazoval rovných 30°C. Nemusíme říkat, že na konec se bitva zvrhla ve velké vodní šílenství pří kterém, nezůstal nikdo suchý! Večer nás čekala příprava vlastní pizzy, bojová hra a na závěr i strašidelná stezka.

Ukončení tábora následovalo v sobotu v 11 hodin. Ještě před tím jsme ovšem stihli i sportlympiádu při které, exceloval Jakub Ulrych, ten vyhrál těsně před druhou Natálii Syslovou a na třetím místě Valérii Šídlovou. Celý týden jsme pozorně sledovali všechny sportovce a díky tomu jsme mohli vyhlásit nejvšestrannějšího sportovce, kterým se stal Lukáš Ulrych a nejvšestrannější sportovkyni, kterou se stala Nikolka Vespálcová. Cenu pro nejvzornější chování si odnesla Julie Sklenářová. Nezapomněli jsme ani na ostatní účastníky. Každý si odnesla na památku medaili, batůžek a předměty které věnovali naši partneři.

Rád bych poděkoval všem, kteří Sportkemp podpořili. Jmenovitě: ZŠ a MŠ Skalice, paní Lence Barycharové a firmě Kofola a.s., paní Erice Šteflové a Evropskému fondu pro regionální rozvoj, panu Antonínu Bezděkovi a jeho firmě Zelenina Bezděk a firmě Belin s.r.o.

 

Miroslav Kuřitka

Hlavní vedoucí Sportkempu – Skalice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.